Piteștiul este reprezentat, din nou, la nivel național, în competițiile de gimnastică de la Bacău!
- Detalii
- Categorie: Sport
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - vineri, 18 noiembrie 2022
Lotul de gimnastică „Olimpic Argeș Gym” al Centrului Cultural Pitești a fost selectat de Federația Română de Gimnastică pentru a participa, în perioada 22 – 24 noiembrie 2022, pe ramura de Gimnastică acrobatică, la Programul de Dezvoltare și Concurs, în cadrul evenimentului sportiv „Gimnaști mici. Mari Campioni”, organizat la Bacău.
Cele 13 gimnaste piteștene vor concura, pe mai multe categorii de vârstă ți grupe de concurs, în două dintre competițiile evenimentului: ,,Selecția de gimnastică pentru fete” și Festivalul Național „Gimnastică pentru toți”.
"Le urăm success tinerelor gimnaste din Pitești și le așteptăm acasă cu noi trofee!", transmit autoritățile locale din Pitești.
Spectacol dedicat tradițiilor românești la Bascov: Ziua Iei, pe 22 iunie 2026
Casa de Cultură a Comunei Casa de Cultură a Comunei Bascov „Adriana Trandafir”, în parteneriat cu Primăria Bascov și Consiliul Local Bascov, organizează luni, 22...
Articol publicat de ARGESFOCUS.RO - luni, 22 iunie 2026
Filarmonica Pitești deschide joi, 25 iunie, stagiunea estivală 2026 cu un concert vocal-simfonic „The time of my life” susținut de orchestra simfonică a instituției, soliștii Adina Si...

